560 CFOS

560 CFOS


Friday, October 18, 2019

Bluewater East Cross Country Results

Owen Sound | by Fred Wallace  

Top 6 In All 8 Divisions

Bluewater East Elementary Cross Country Meet

at the Kiwanis ( Soccer ) Complex, Owen Sound

Top 6 in each division


Grade 1-2 Girls

Tamara Thompson, Bruce Peninsula District School
Alison MacKay, East Ridge Community School
Natalie Barrett, Keppel-Sarawak
Avery Sachs, Bruce Peninsula District School
Lama Ismail, Hillcrest Elementary
Georgian Myles, Bruce Peninsula District School


Grade 1-2 Boys

Julian Sinclair, Hillcrest Elementary
Kyler Osborne, East Ridge Community School
Lucas Low, East Ridge Community School
Liam McInnis-Wiley, St Vincent Euphrasia
Bentley Kuhl, Hillcrest
Zachary Wardell, East Ridge Community School


Grade 3-4 Girls

Sydney Snelling, Hepworth
Freja Kulakowsky, Georgian Bay Community School
Kathleen Lewis, Beavercrest
Brooklyn Myles, Bruce Peninsula District School
Ella Kulakowsky, Beaver valley Community School
Estelle McInnis-Wiley, Georgian Bay Community School


Grade 3-4 Boys

Mason Hale, Osprey Central
Liam Law, East Ridge Community School
Desmond Hannivan, Highpoint
Maxim Law, East Ridge Community School
Nico Murdoch, East Ridge Community School
Lane Cameron, Bruce Peninsula District School


Grade 5-6 Girls

Keira Snelling, Hepworth
Acadia Parent, Bruce Peninsula District School
Riymelle Grady, Sullivan Community School
Shaelynn McKee, Keppel-Sarawak
Makayla Howard, Keppel; Sarawak
Brooke Knight, Sullivan Community School


Grade 5-6 Boys

Emmett Leary, Georgian Bay Community School
Noah Nairn, East Ridge Community School
Owen Barfoot, Hepworth
Mason Bell, Peninsula Shores District School
Colton Lunman, Holland Chatsworth
Myles Maybin, Beaver Valley Community School


Grade 7-8 Girls

Elizabeth Davies, Bruce Peninsula District School
Maryn Kongas, Bruce Peninsula District School
Taryn Lee, East Ridge Community School
Hannah Cunningham, Peninsula Shores District School
Aleida Nelson, East Ridge Community School
Sophie Heinrich, Hillcrest Elementary


Grade 7-8 Boys

Dante Hannivan, Highpoint
Cooper Loblaw, Beaver Valley Community School
Parker Davis, East Ridge Community School
Clayton Wood, Sprucedale
Leighton Hurst, Hillcrest Elementary
Luke Belanger, Bruce Peninsula District School

share this story



Bayshore Broadcasting Corporation
© 2019 Bayshore Broadcasting Corporation

Web Site by Websmart Inc